Spotkanie z opowieścią

Przygoda z tradycyjną sztuką opowiadania

Dawno dawno temu..

dzieci słuchały pięknych opowieści, które budziły wyobraźnię, cieszyły, angażowały oraz inspirowały do samodzielnego opowiadania..

Ta bajka już niedługo może przydarzyć się w Twoim przedszkolu :)

Na spotkaniu dzieci poznają 3-4 opowieści zaczerpnięte z folkloru lub literatury. Dodatkowo opowiadaniu może towarzyszyć oprawa muzyczna z wykorzystaniem takich instrumentów jak: harfa celtycka, gusli, czy bendir.
Spotkania mają charakter interaktywny i dramowy – dzieci włączają się słowem i gestem w opowieść.

WIEK
3-7 LAT
Liczba dzieci8 - 40
czas
30-40 Min
cena:
sPotkanie z opowieścią 250 złsPotkanie z opowieścią + OPRAWA MUZYCZNA 390 zł*

*W programach z oprawą muzyczną występują 2 osoby. Niektóre programy, np. dźwięko-bajki dostępne są wyłącznie z oprawą muzyczną.

Wybierz temat spotkania

Magia Baśni

Co będziemy robić:

Na spotkaniu przeniesiemy się w magiczny świat baśni. Obudzimy  wyobraźnię, malując słowami przygody bajkowych bohaterów. Zaczerpniemy z tradycyjnych bajek ludowych i ze współczesnych baśni literackich. Posłuchamy o przygodach małej Nadii, którą upatrzyła sobie pewna czarownica; o pięknej wróżce, która patrzyła na świat z wieży o dwunastu oknach. Dowiemy się też nieco o maleńkiej staruszce, która pewnego dnia wyszła na maleńki spacer. Przy dźwiękach harfy i ukulele poszukamy mądrości ukrytej w opowieściach.

Opowiada: Jerzy Szufa

Ilustracja muzyczna: Oktawia Bylicka

Wróżka

Dźwięko-bajki

"Posłuchajcie, posłuchajcie... dźwięku chmur, co suną po niebie, dźwięku truskawek, które się czerwienią, dźwięku księżyca w pełni. Posłuchajcie ciszy. W ciszy pojawia się pierwsze słowo, potem drugie, trzecie, czwarte... Słowa zaczynają malować obrazy. Czy to widać wodę, która odwiedza dom słońca i księżyca? A tam? Czy to staruszek, który zgubił drogę w lesie?"

W programie "Dźwięko-bajek" muzyka splata się z opowieściami. Towarzyszyć nam będą rozmaite instrumenty takie jak: harfa celtycka, kalimba, tank-drum, drumla, skrzypce, czy bendir.

Opowiadają i przygrywają: Katarzyna Płocińska i Jerzy Szufa

Harfa celtycka, tank-drum, kalimba, drumla

Opowieści słoneczne i księżycowe

Każdy wędrowiec wie, że istnieją dwa rodzaje opowieści: historie dnia i historie nocy. Historie dnia opowiada nam słońce, są pełne ciepła, radości i zabawy. Nocą przychodzi jednak inny opowiadacz — księżyc. Jego opowieści kryją tajemnice, zawierają zagadki, a czasem przywołują magiczne istoty i zaklęcia.  Zapraszamy do wspólnej wędrówki po krainie wyobraźni!

Opowiada: Jerzy Szufa

Ilustracja muzyczna: Katarzyna Płocińska

promienie słońca

Opowieści Miłe dla ucha
-
Baśnie z różnych stron Świata

Było bardzo cicho. I bardzo nudno. Aż zjawili się... opowiadacze! Już słowa drepcą na nóżkach jeża, który szuka najmiększej rzeczy na świecie! Już lecą na skrzydłach wrony, która szuka ptaka o najpiękniejszym głosie! Słowa skaczą po bębnach, pląsają na strunach harfy, a potem pędzą i wskakują prosto do ludzkich uszu. Tam, siadają wygodnie i zaczynają snuć historie. O czym nam opowiedzą?

Opowiadają i przygrywają: Katarzyna Płocińska, Jerzy Szufa 

baśnie z różnych stron świata

Twój pomysł

Zbliżają się święta i chcesz zaproponować dzieciom program mikołajkowy? Przerabiacie właśnie temat: stworzenia świata, wiedźm i czarownic, mitów greckich, miejskich legend. Świętujecie Rok Wisły albo Dzień Podróżnika? Chętnie przygotuję spotkanie z opowieścią dostosowane do Twoich potrzeb.

Opowiada: Jerzy Szufa

Opowieści Improwizowane

Spotkanie dla rodzin chcących przeżyć wspólnie niezapomnianą przygodę. To jest dopiero ekscytacja, kiedy sami opowiadacze nie wiedzą jaki będzie koniec bajki! Opowieści przeplecione będą wspólnymi zabawami muzycznymi i ruchowymi, a także różnymi poleceniami, które sprawiają, że cały spektakl jest interaktywny. Do świata zbudowanego przez opowiadaczy zapraszana jest także publiczność. Dzięki spotkaniu z opowieściami improwizowanymi dostarczamy pożywkę naszej wyobraźni i kreatywności. Spęczony wspólnie czas jest wypełniony obecnością, spontanicznością i otwartością na innych. Gotowi na przygodę?

Opowiadają i przygrywają: Ewa Zaborowska, Jerzy Szufa

Prowadzę spotkania edukacyjne oraz artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Opowiadam baśnie z różnych stron świata, wychodząc z założenia, że opowiadanie to nie tylko przekazywanie fabuły, ale:

  • rozwój wyobraźni
  • rozwój kultury słowa
  • uczenie się postawy szacunku i zaufania
  • przekazywanie mądrości