Przedszkola i szkoły

Dzieci usłyszą piękne opowieści, które obudzą wyobraźnię, będą cieszyć oraz inspirować do samodzielnego opowiadania. Spotkania mają charakter interaktywny – dzieci włączają się słowem i gestem w opowieść. Historie opowiadane dopełnia ilustracja muzyczna oraz zabawy dramowe.

Z przyjemnością odwiedzę Państwa szkołę lub instytucję — w sprawie organizacji spotkania zapraszam do kontaktu.

Spotkania tematycznE:

Warsztaty dla dzieci 6-9 lat 

Na warsztatach będziemy budzić ciało, głos i wyobraźnię opowiadacza. Wspólnie wyruszymy do krainy wyobraźni, gdzie stworzymy niezwykłe historie inspirowane przedmiotami! 

Dowiedz się więcej

Magia baśni

Na spotkaniu przeniesiemy się w magiczny świat baśni. Poznamy nie tylko czarownice, wróżki i elfy, ale też zwyczajnych bohaterów: dziewczynkę Nadię, biednego świniopasa i maleńką staruszkę. Przy dźwiękach harfy i ukulele poszukamy mądrości ukrytej w opowieściach.

Dowiedz się więcej

Opowieści miłe dla ucha
Baśnie z Różnych stron świata

Już słowa drepcą na nóżkach jeża, który szuka najmiększej rzeczy na świecie! Już lecą na skrzydłach wrony, która szuka ptaka o najpiękniejszym głosie!

Dowiedz się więcej

Opowieści sŁoneczne i księżycowe

Historie dnia opowiada nam słońce, są pełne ciepła, radości i zabawy. Nocą przychodzi jednak inny opowiadacz — księżyc. Jego opowieści kryją tajemnice, zawierają zagadki, a czasem przywołują magiczne istoty i zaklęcia. 

Dowiedz się więcej

Twój pomysł

Przerabiacie właśnie temat: stworzenia świata, wiedźm i czarownic, mitów greckich, miejskich legend. Świętujecie Rok Wisły albo Dzień Podróżnika? Chętnie przygotuję spotkanie z opowieścią dostosowane do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej

Jerzy Szufa - zdjęcie

Prowadzę spotkania edukacyjne oraz artystyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Opowiadam baśnie z różnych stron świata, wychodząc z założenia, że opowiadanie to nie tylko przekazywanie fabuły, ale:

  • rozwój wyobraźni
  • rozwój kultury słowa
  • uczenie się postawy szacunku i zaufania
  • przekazywanie mądrości

Dla Dorosłych:

Organizuję i prowadzę warsztaty sztuki opowiadania oraz wieczory opowieści dla dorosłych.

W sprawie organizacji spotkania zapraszam do kontaktu.

oferta:

Warsztaty sztuki opowiadania dla dorosłych I

Będzie to spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby opowiadać piękniej, swobodniej i odważniej. Będziemy na nim budzić naszą wyobraźnię oraz poznawać tajniki storytellingu. Przejdziemy kolejne etapy nauki opowiadania historii – od technik zapamiętywania fabuły aż po opowiadanie dramatyczne. Pobawimy się też perspektywą narracyjną i stosunkiem emocjonalnym opowiadacza. Czeka nas przygoda ze słowem i wyobraźnią oraz... dobra zabawa !

Prowadzący: Jerzy Szufa / Agnieszka Hakizimana
Czas: 3,5 godziny
Wielkość grupy: 6 - 18 osób

warsztaty sztuki opowiadania dla dorosłych II - zdjecie

Warsztaty sztuki opowiadania dla dorosłych II

Nasze doświadczenie i wrażliwość dostarczają nam świetnych materiałów na historie. No właśnie... tylko jak tych zasobów używać? W drugiej części warsztatów stawiamy na samopoznanie. Czy wkładam serce w moje opowieści? Czy wykorzystuję potencjał swojej wyobraźni i intelektu? Czy jestem świadomy swojego ciała?

Prowadzący: Agnieszka Hakizimana, Jerzy Szufa
Czas: 3 godziny
Wielkość grupy: 6 - 18 osób

Opowiadacze - cykl spotkań warsztatowych

Na zajęciach rozwijamy warsztat opowiadacza dzięki ćwiczeniom oraz dłuższej pracy z jedną wybraną historią. W zależności od  zainteresowań uczestników badamy różne aspekty sztuki opowiadania m.in. improwizację w opowiadaniu, tworzenie opowieści, itd. Cykl zajęć może zostać zakończony wieczorem opowieści, na którym podzielimy się przygotowanymi wcześniej historiami. Dowiedz się więcej

12 spotkań (24 godziny)
Wielkość grupy: 4-10 osób

Wieczór opowieści nieoczywistych

Posłuchajcie! Jak zjednać sobie kogoś, kto mówi tylko „nie” ? Jak w przeciągu jednej nocy znaleźć najmiększą rzecz na świecie? Jak rozsądzić spór trzech wojowników bez rozlewu krwi? Czy życie w baobabie daje jakieś perspektywy? I dlaczego niektórzy im więcej jedzą, tym bardziej chudną?Z apraszamy Was na wieczór opowieści nieoczywistych! 

Czas: 2 godziny z przerwą
Opowiadają i przygrywają: Katarzyna Płocińska, Jerzy Szufa